środa, 30 października 2013

Z kryminałem po Olsztynie

Dzisiejszy dzień spędzam na przygotowywaniu scenariusza kryminalnej gry miejskiej. To projekt w Olsztynie dziewiczy. Najwyższa była pora aby coś takiego zaproponować mieszkańcom miasta i okolic. Zapowiada się bardzo interesująca zabawa dla tych wszystkich, którzy lubią kryminalne zagadki. Wezmą w nim udział również moi koledzy po piórze. O szczegółach napiszę wkrótce.

4 komentarze:

 1. I jak projekt? Jestem ciekawa bo może to być świetna zabawa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamieszczam informację, którą otrzymałem od organizatorów:
   Termin rozpoczęcia gry: 18 XI 2013, godz. 17:00 - 20:00
   Start: Planeta 11, al. Piłsudskiego 38
   Meta: filia nr 1, ul. Smętka 28A
   Tego wieczoru w niektórych stanowiskach gry poza pojemnikiem ze słowami do losowania spotkacie tajemnicze postacie... kryć się będą w ścianach olsztyńskich lokali pisarze. A Wy, kochani teraz już autorzy, będziecie mieli okazję porozmawiać, zapytać, wziąć autograf, zupełnie na luzie wykorzystać szansę, że trzech autorów będzie tam właśnie dla Was. A każdy z autorów będzie miał niespodzianki. Warto zamienić z nimi choć słowo. Przebieg rozpoczęcia:
   W miejscach będących punktami gry (lista poniżej oraz na karcie gry) zostaną wcześniej ustawione pojemniki z karteczkami do losowania.
   Uczestnik gry odbiera kartę gry w Planecie 11
   Udaje się w sobie dogodnej kolejności oraz czasie do miejsc wyznaczonych jako stanowiska gry.
   W każdym ze stanowisk losuje słowo/zwrot, które mają stanowić a) potwierdzenie, że gracz zaliczył punkt, b) być inspiracją do kolejnej części opowieści.
   Wylosowane słowo/zwrot gracz wpisuje w wyznaczone miejsce i odznacza stanowisko na karcie gry, a obok w wyznaczonym miejscu dopisuje fragment opowieści zgodnie z porywami swojej wyobraźni (co najmniej jedno zdanie) z owym zwrotem.
   Po odwiedzeniu wszystkich stanowisk, gracz napisaną historię oddaje na mecie gry - filia nr 1
   Uwaga! Karta gry to za mała powierzchnia na Wasze pomysły? Nic nie szkodzi! Piszcie na czym chcecie! Tylko zachowajcie zasadę umieszczania słów wylosowanych i przed oddaniem na mecie swoich opowieści zepnijcie je ze sobą zszywką.
   Grę możecie przejść tyle razy, ile Wam się podoba, a każda kolejna opowieść zwiększa szanse, że to właśnie Wasza historia zostanie wybrana, by pojawić się w antologii kryminalnej z Olsztynem w tle (PDF). Czas przejścia również nie jest określony, byle by do zakończenia zabawy, to jest do 16 grudnia złożyć swoją opowieść w filii nr 1. Także każdego wieczoru możecie odwiedzać inne stanowisko gry i spokojnie pisać kolejne fragmenty swojej historii, ale...
   No właśnie! Jednak im szybciej, tym lepiej. Dla pierwszych 30 osób mamy niespodzianki ? będą mogły na mecie gry wybrać sobie kryminał z puli perełek kryminalnych z lat 60-tych i 70-tych. Książki, które na Was czekają są w bardzo dobrym stanie, a wielu z nich nie uświadczycie w księgarniach a nawet często bibliotekach.   Usuń
  2. Dzięki za odpowiedź. Właśnie przeczytałam Drzewo Morwowe i bardzo dziękuje za wycieczkę sentymentalną po moim Olsztynie, i tym z młodości, ( faktycznie lało w czasie dożynek, a kawałek żużlu ze stadionu leśnego, do tej pory mam w nodze ;) i tym z przed kilku lat. Ja też najczęściej umawiam się w Staromiejskiej.
   Pozdrawiam serdecznie i zabieram się za czytanie następnych.
   Grażyna Czarnecka

   Usuń
  3. Miło mi czytać te słowa. Mam nadzieję, że kolejne tomy również się będą podobały. Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń